„U” Cluj-FC Botoșani, 3-0. Victorie pentru clujeni în debutul pentru play-out.

„U” Cluj a avut un start perfect în play-out, în meciul disputat cu FC Botoșani pe Cluj Arena, încheiat cu scorul 3-0.

„U” Cluj-FC Botoșani, 3-0/Foto: FC Universitatea Cluj Facebook.com „U” Cluj-FC Botoșani, 3-0/Foto: FC Universitatea Cluj Facebook.com

Clujenii au deschis scorul prin penalti, marcat de Dan Nistor (min. 15). Prima repriză a fost încheiată cu un avantaj clar pentru „U” Cluj.

Ante Roguljic, care a intrat în repirza secundă (min. 63) a dat dubla serii: mai întâi a înscris pentru 2-0 în min. 77, iar la ultima fază a meciului, în minutul 90+7, a stabilit scorul final, 3-0 pentru Universitatea Cluj.

„U” CLUJ: Gertmonas - Oancea, Masoero, Thalisson, Roger – Silaghi (A. Rus 78), G. Simion (Ăiţian 83), Fossati (Doukoure 46), V. Gheorghe (Roguljic 63) - Nistor, D. Popa (Anselmo 83). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

FC Botoșani: Ducan – R. Benzar, Miron, Celea, Creţ (Mouaddib 59) - I. Filip, Dican, A. Ferreira (Margiotta 59) – Ed. Florescu (Mitrov 59), E. Lopez (Fulop 59), Kaprof (Şeroni 80). Antrenor: Bogdan Andone