U-BT Cluj obține o nouă victorie în campionat în fața BC CSU Sibiu

U-BT Cluj-Napoca a avut parte de o victorie spectaculoasă, sâmbătă, reușind un scor categoric 80 – 74 în fața sibienilor.

U-BT Cluj-Napoca, victorie spectaculoasă în fața BC CSU Sibiu, 80-74/Foto: U-BT Cluj-Napoca Facebook.com U-BT Cluj-Napoca, victorie spectaculoasă în fața BC CSU Sibiu, 80-74/Foto: U-BT Cluj-Napoca Facebook.com

U-Banca Transilvania a revenit joi în țară după meciul din Lituania, iar sâmbătă a disputat un nou meci în campionat. Formația clujeană a primit vizita celor de la BC CSU Sibiu, într-o partidă desfășurată la Sala Sporturilor „Horia Demian”.

Echipa lui Mihai Silvășan a condus meciul, impunându-se la pauză, iar în final a reușit un scor categoric 80-74 în fața BC CSU Sibiu.

Baschetbaliștii clujeni au reușit un meci foarte bun și rămân în continuare neînvinși în campionat.

În perioada următoare, U-BT Cluj-Napoca va participa în cadrul Turneului Final 8 al Cupei României, atribuit echipei clujene și care se va desfășura săptămâna viitoare, în perioada 15-18 februarie.