Sfârșit de cantonament. „U” Cluj a încheiat cu o remiză ultimul meci din Antalya.

„U” Cluj a jucat vineri contra echipei FK Sabail în ultimul meci din Antalya. Scorul s-a terminat 0-0.

„U” Cluj încheie cantonamentul din Antalya cu o remiză/ Foto: FC Universitatea Cluj - Facebook „U” Cluj încheie cantonamentul din Antalya cu o remiză/ Foto: FC Universitatea Cluj - Facebook

Cantonamentul „studenților” din Antalya s-a terminat.

Universitatea Cluj s-a duelat cu FK Sabail, formație care ocupă locul 5 în prima ligă din Azerabaijan. Partida a avut loc vineri la „IC Santai Sports Center”.

Repriza secundă a fost cu multe ocazii de a marca pentru „U” Cluj, însă fără efect pe tabelă, iar ultimul meci din Antalya s-a terminat la egalitate.

Echipa trimisă în teren în partea secundă: Iliev (Gorcea din min. 75), Chipciu, Thalisson (Mitrea din min. 75), Masoero (Pițian din min. 75), Roger, Doukoure (Fossati din min. 55), Simion (Silaghi din min. 55), Bic (Popadiuc din min. 75), Gheorghe, Stoica, Popa.

Pe plan intern, în prima etapă din 2024, Universitatea Cluj va primi vizita celor de la FC Hermannstadt. Partida este programată pentru data de 20 ianuarie.

„U” Cluj a transferat un jucător în Liga a II-a. Ovidiu Perianu a fost împrumutat de la FCSB.

„U” Cluj a pierdut meciul amical contra FK Partizani. Repriză de coșmar pentru clujeni.