„U” Cluj a pierdut meciul amical contra FK Partizani. Repriză de coșmar pentru clujeni.

Universitatea Cluj a pierdut marți seară meciul contra campioanei din Albania, FK Partizani. Meciul s-a terminat 3-1 pentru echipa din Albania.

Universitatea Cluj a pierdut marți seară meciul contra campioanei din Albania, FK Partizani/ Foto: FC Universitatea Cluj - Facebook Universitatea Cluj a pierdut marți seară meciul contra campioanei din Albania, FK Partizani/ Foto: FC Universitatea Cluj - Facebook

„U” Cluj a pierdut, marți, meciul amical contra FK Partizani. Trupa lui Ovidiu Sabău a controlat prima parte, dar totul s-a schimbat în repriza secundă.

În minutul 27 „U” Cluj a deschis scorul din cauza unei greșeli a albanezilor. Aflat în posesia balonului, unul dintre jucători s-a împiedicat și a pierdut posesia. Oportunist, Daniel Popa a luat mingea și a înscris.

La pauză Universitatea Cluj conducea cu scorul de 1-0 dar totul s-a schimbat în repriza secundă.

Campioana Albaniei a marcat trei goluri, iar „U” nu a mai reușit să înscrie.

„Curățenia” de iarnă continuă la „U” Cluj. „Șepcile roșii” au anunțat o nouă despărțire.

„U” Cluj a anunțat programul amicalelor din Antalya. Clujenii se vor duela cu echipe din Turcia, Albania și Azerbaijan.