CFR Cluj, pregătită de un meci decisiv. Camora: „Trebuie să câștigăm cu Dinamo! Abia după vom avea o pauză liniștită”.

CFR Cluj a învins-o pe Sepsi OSK Sfântu Gheorghe cu scorul de 3-0 (1-0), joi seara, pe teren propriu. După al treilea gol consecutiv înscris de Camora, căpitanul echipei din Gruia așteaptă un rezultat bun cu Dinamo București.

Mario Camora speră la un rezultat bun în meciul cu Dinamo/Foto: Fotbal Club CFR 1907 Cluj Facebook.com Mario Camora speră la un rezultat bun în meciul cu Dinamo/Foto: Fotbal Club CFR 1907 Cluj Facebook.com

CFR Cluj a învins-o pe Sepsi OSK Sfântu Gheorghe cu scorul de 3-0 (1-0), joi seara, pe teren propriu, într-un meci restant din etapa a cincea a Superligii de fotbal. Golurile au fost înscrise de Tachtsidis (41 - penalty), Mario Camora (70) şi Daniel Bîrligea (81).

Căpitanul feroviarilor Camora a marcat pentru al treilea meci consecutiv.

Potrivit acestuia, rezultatul a fost unul bine meritat, însă clujenii au doar două zile pentru a se pregăti de meciul cu Dinamo București.

Acum, CFR Cluj este la un punct distanță de liderul FCSB, în clasamentul Superligii.

„Mă bucur că am înscris din nou și că am câștigat. Este important să ne apropiem de primul loc.

Avem două zile în care trebuie să ne revenim, să ajungem în forță maximă, duminică, să câștigăm cu Dinamo! Abia după vom avea o pauză liniștită”, a declarat Camora la încheierea partidei.

Dinamo București – CFR Cluj se va disputa duminică, 8 octombrie, pe Arena Națională.