„U” Cluj termină cantonamentul din Austria cu o înfrângere. Clujenii, înfrânți cu 2-1 de campioana Poloniei

FC Universitatea Cluj a pierdut, miercuri, ultimul meci amical din cantonamentul din Austria.

Ianis Stoica/ Foto: FC Universitatea Cluj - Facebook Ianis Stoica/ Foto: FC Universitatea Cluj - Facebook

„U” Cluj a jucat, miercuri, ultimul meci amical din cantonamentul din Austria.

FC Universitatea Cluj a pierdut cu scorul de 2-1 (2-1) contra campioanei Poloniei, Raków Częstochowa.

După un început bun al polonezilor care a culminat cu golul marcat de Sorescu în minutul 7, „U” Cluj a revenit în joc prin golul marcat de Ianis Stoica în minutul 34. Același Stoica a lovit bara cu un șut de la distanță câteva minute mai târziu. Cei de la Raków au revenit la conducere în minutul 41 prin golul marcat de Piasecki.

„U” Cluj nu a mai reușit să înscrie în runda secundă, iar scorul s-a terminat 2-1 pentru echipa din Polonia.