Sport

Brazilianul Jo nu mai ajunge la CFR Cluj. Cristi Balaj: „Jo nu reprezintă o soluție pentru echipa noastră”

În urma vizitei medicale, brazilianul Jo nu va mai semna cu CFR.

Jo nu mai ajunge la CFR /FOTO: SC Corinthians Paulista - Facebook

 

 


Transferul brazilianului Jo la CFR Cluj a fost blocat, după ce rezultatele vizitei medicale au arătat că jucătorul nu se mai află în formă și nu îndeplinește cerințele echipei. Deși CFR Cluj căuta un atacant cu insistență, clubul a decis să renunțe la Jo, deoarece nu putea garanta că acesta ar fi putut să ajute echipa în lupta pentru titlu. Jo, care a jucat anterior pentru Manchester City, nu a reușit să impresioneze în timpul vizitei medicale și, astfel, transferul său la CFR Cluj a fost oprit.

 


Cristi Balaj a confirmat faptul ca Jo nu mai este o opțiune pentru club.

„Da, e adevărat că Jo nu mai semnează cu CFR Cluj! În urma testelor efectuate, managementul, împreună cu staff-ul tehnic, a ajuns la concluzia că, în acest moment, Jo nu reprezintă o soluție pentru echipa noastră.


Având în vedere calitățile sale, experiența acumulată pe parcursul carierei, dar și calitatea umană, pentru că l-am cunoscut în aceste zile, sunt convins că pe termen lung ar fi fost un plus atât pentru echipa noastră, cât și pentru SuperLiga, dar noi avem nevoie de o soluție cât mai rapidă”, a declarat președintele Cristi Balaj pentru fanatik.ro.

Cariera brazilianului

  • În tricoul Braziliei, a participat la Jocurile Olimpice din 2008 și la Campionatul Mondial din 2014. Are 5 goluri în 20 de selecții pentru Selecao;
  • Cluburile din carieră: Corinthians, CSKA Moscova, Manchester City, Everton, Galatasaray, Internacional, Atletico-MG, Al-Shabab, JS Suning, Nagoya Grampus, Ceara;
  • A jucat în Premier League pentru Manchester City și Everton, între 2008 și 2011, (6 goluri și 6 pase decisive în 48 de partide);
  • 13 trofee în palmares, între care două titluri în Brazilia cu Corinthians (2005, 2017), un titlu cu CSKA Moscova în Rusia (2006), Cupa Angliei cu Manchester City (2011) și Cupa Confederațiilor cu Brazilia (2013);

Citiți monitorulcj.ro și pe Google News

CITEȘTE ȘI:

CFR Cluj, aproape de a da lovitura cu transferul lui Krasniqi

LPF a anunțat meciurile din play-off/play-out. Vezi programul Universității Cluj și a CFR-ului

Ultimele Stiri
abonare newsletter