CFR Cluj s-a impus în al treilea meci amical al iernii. Ermal Krasniqi a debut cu gol

CFR Cluj s-a impus în fața formației Seleccion AFE în al treilea meci de pregătire din cantonamentul din Spania, scor 3-0.

CFR Cluj s-a impus fără probleme în amicalul din Spania/ FOTO: CFR Cluj 1907 - Facebook CFR Cluj s-a impus fără probleme în amicalul din Spania/ FOTO: CFR Cluj 1907 - Facebook

Elevii lui Dan Petrescu nu au avut probleme impotriva Seleccion AFE, asociația jucătorilor profesioniști din Spania.  „Feroviarii” au câștigat un amical inedit, împotriva unei selecționate de fotbaliști spanioli liberi de contract. „Bursucul” a văzut la lucru și noile achiziții, Peteleu și Maglica încă din primul minut.

Scorul a fost deschis în minutul 19, când Mihai Bordeianu a transformat o lovitură de la 11 metri. Mistrati a făcut 2-0 cu un sfert de oră înaintea finalului, cu un lat din 6 metri.

Rezultatul final a fost stabilit de Ermal Krasniqi, kosovarul transferat în această iarnă de la Ballkani. Extrema de 24 de ani a șutat din întoarcere, în minutul 85.

Anton Maglica este bucuros de venirea la CFR Cluj: „Știu că este un club mare”