Administrația din Florești continuă demersurile pentru îndepărtarea depozitelor ilegale de gunoaie: 700 de tone de deșeuri au fost ridicate de pe albia Someșului în urma unei ample acțiuni de ecologizare. „Vom dispune de toate instrumentele legale pentru combaterea acestui fenomen”, spune primarul Bogdan Pivariu.
Administrația locală din Florești vine cu noi soluții la problema traficului: tronsonul 1 al centurii metropolitane, realizarea de benzi reversibile și un nou pasaj rutier în zona Eroilor sunt câteva dintre proiectele ce vor contribui decisiv la asigurarea unei mobilități susținute.