monitorulcj.ro Menu
Sport

Alex Curescu a fost demis de la Universitatea Cluj

Universitatea Cluj a renunțat la colaborarea cu Alex Curescu după un început de sezon dezastruos.

Alex Curescu a fost demis de la Universitatea Cluj

 

 


Universitatea Cluj a ajuns la un acord cu Alex Curescu pentru rezilierea contractului. Tehnicianul a fost instalat pe banca tehnică a echipei în această vară. Curescu a antrenat mai multe echipe de amatori din Olanda, iar în această vară a primit șansa de a pregăti pentru prima dată o echipă profesionistă.

 


Tehnicianul plecat de ani buni în Olanda a dezamăgit la Universitatea Cluj, iar conducerea a decis rezilierea contractului pe cale amiabilă după un start de sezon în care echipa nu a câștigat niciun meci pe teren.

„Astăzi, conducerea echipei noastre a ajuns la un acord de reziliere pe cale amiabila cu antrenorul principal al echipei noastre Alex Curescu.
Pe această cale, dorim sa-i mulțumim pentru munca depusă la acest club și să-i urăm mult succes in carieră. Un nou antrenor va fi anunțat in perioada următoare!”, a transmis conducerea lui „U” Cluj.