“U” Cluj, victorie la limită cu CS Floreşti

Universitatea Cluj a învins la limită, 2-1, CS Floreşti, sâmbătă, în etapa a 10-a din Liga a 4-a de fotbal, într-un meci disputat pe Cluj Arena, la cererea echipei adverse, care ar fi trebuit să fie gaza meciului, conform programării iniţiale.

Dorin Goga a deschis scorul pentru studenţi în primele 15 minute, după care Lemac a crescut diferenţa înainte de pauză. Cucuruzan a marcat pentru Floreşti la reluare, însă adverasarii Universităţii nu au reuşit să egaleze. Goga a avut chiar o bară dar scorul nu s-a modificat, astfel că elevii lui Marius Popescu şi Zsolt Szilagyi obţin o victorie la limită dar importantă pentru menţinerea pe locul 1 în clasament.

“U” a fost susţinută şi la acest joc de o galerie inimoasă, care a desfăşurat o coregrafie spectaculoasă, incluzând un banner dedicat lui Dan Anca, dar şi o coregrafie cu câteva torţe, care a iscat unele îmbrânceli, calmate în cele din urmă.