U-Banca Transilvania și-a aflat adversarii pe care îi va întâlni în BKT EuroCup în sezonul 2026-2027, stagiune care marchează a cincea participarea echipei noastre în competiția europeană.
Naționala masculină de baschet a României dispută în această săptămână ultimele două meciuri din prima fază a preliminariilor pentru Campionatul Mondial din 2027.
U-BT Cluj-Napoca a reușit până acum două transferuri înaintea noului sezon: Bobe Nicolescu și Otis Livingston sunt primii jucători veniți sub comanda lui Mihai Silvășan, și el reconfirmat în funcție.
U-Banca Transilvania Cluj a învins SCM U-Craiova și în cel de-al treilea meci din semifinalele Ligii Naționale de Baschet Masculin (LNMB) și s-a calificat pentru a șasea oară în finala competiției.