„U” Cluj are viitor! Echipa U-19 s-a calificat în semifinalele Cupei României

Universitatea Cluj are o generație excelentă la U-19 și este foarte aproape de o performanță importantă la nivel juvenil.

Juniorii U-19 s-au calificat în semifinalele Cupei României. Sursă foto: Universitatea Cluj Facebook Juniorii U-19 s-au calificat în semifinalele Cupei României. Sursă foto: Universitatea Cluj Facebook

Echipa U-19 de la Universitatea Cluj s-a impus cu 3-2 în fața celor de la CSM Reșita în sferturile de finală ale Cupei României. „Studenții” au condus cu 2-0, dar au fost egalați în repriza secundă. Victoria avea să fie adusă în final de Matei Moraru, cel care a marcat dintr-o lovitură de la 11 metri.

Citiți știrile monitorulcj.ro și pe Google News

În partida disputată miercuri, au mai marcat pentru echipa clujeană jucătorii Vlad Moraru și Iustin Neacșu. În semifinalele Cupei României s-au mai calificat Miercurea Ciuc, Sepsi și FCSB.

Juniorii de la CFR Cluj U-19 au fost învinși de cei de la Miercurea Ciuc cu 5-3.