CFR Cluj, victorie în ultimul minut pe terenul celor de la Gaz Metan

CFR Cluj a câștigat dramatic meciul cu Gaz Metan Mediaș, fiind nevoie de un gol marcat în prelungiri.

CFR Cluj, victorie în ultimul minut pe terenul celor de la Gaz Metan CFR Cluj, victorie în ultimul minut pe terenul celor de la Gaz Metan

CFR Cluj a obţinut o victorie dramatică la Mediaş, 2-1 (1-0) cu echipa locală Gaz Metan, sâmbătă seara, într-un meci din etapa a 26-a a Ligii I de fotbal.

Citiți știrile monitorulcj.ro și pe Google News

Pentru campioană a fost primul succes din 2022, venit după patru egaluri. CFR a deschis scorul prin Claudiu Petrila (33), după două bare ale lui Billel Omrani (12, 29). Clujenii au jucat modest în repriza secundă şi Gaz Metan, echipă penalizată cu două puncte din cauza datoriilor, a presat tot mai mult, reuşind egalarea prin Ioan Filip (64).

Golul victoriei echipei antrenate de Dan Petrescu a fost înscris de Cristian Neguţ (90+4), jucătorul venit în această iarnă de la Chindia marcând în premieră pentru clujeni.

Gaz Metan a obţinut un singur egal în ultimele patru etape.

În tur, CFR a câştigat tot cu 2-1.

Au evoluat echipele:

Gaz Metan: Buzbuchi – De Moura, Matricardi, Horj, Dobrescu (Chamed ’61) – Junior, Lixandru – Grădinaru (Kanda ’90), Filip, Trif – Irobiso. Antrenor: Ilie Poenaru

CFR Cluj: Hindrich – Manea (Susic ’83), Graovac, Burcă, Camora – Păun (Neguţ ’72), Boateng, Deac (Bordeianu ’83) – Omrani, Debeljuh (Buş ’65) – Petrila (Sacko ’72). Antrenor: Dan Petrescu.