Medalii pentru popicarii din Câmpia Turzii

<p />În aceste zile s-au desfăşurat la Târgu Mureş Finalele Campionatului Naţional de Cadeţi şi Juniori la Popice, competiţie la care au participat şi sportivii clubului din Câmpia Turzii.

Aceştia au adunat două medalii de aur, două de argint şi patru medalii de bronz. La categoria 14 ani, în proba tandem, locul I a fost obţinut de George Turla şi Cătălin Bărlădean iar în proba individual locurile II şi III au fost obţinute de George Turla şi respectiv Rareş Balogh. La categoria 18 ani, în proba tandem, sportivii din Câmpia turzii au obţinut o medalie de bronz prin Bogdan Balogh şi Constantin. La categoria 23 ani, proba tandem, locul II a fost obţinut de Bogdan Dudaş şi Sebastian Bese iar la proba individual, Bogdan Dudaş a ocupat prima poziţie, Sebastian Bese a ocupat locul III iar la proba sprint, Bogdan Dudaş a luat locul III.   D.D.