Potaissa Turda a învins naţionala de tineret

<p />Sala de sport a fostei şcolii „Gheorghe Bariţiu” din Turda a găzduit partida amicală de handbal dintre Potaissa Turda şi Lotul Naţional de Tineret al României, partidă cuprinsă pe deoparte în programul de pregătire de către cuplul Leonard Bibirig - Ovidiu Mihăilă, iar de cealaltă parte de conducerea tehnică a celor de la Potaissa.

Acest test de verificare a fost unul util atât pentru tinerii handbalişti, care ne vor reprezenta în confruntările naţionale, cât şi pentru Potaissa Turda, în vederea consolidării relaţiilor de joc. Partida s-a desfăşurat pe durata a trei reprize a câte 30 de minute fiecare repriză, iar victoria finală a aparţinut elevilor lui Horaţiu Gal, cu scorul general de 59–49 (21-16, 21-18, 17-15).