"U" Cluj a făcut spectacol cu Avântu Reghin după rușinea cu Arieșul Turda

Universitatea Cluj s-a impus cu 5-0 în fața celor de la Avântu Reghin într-un meci amical disputat în Cluj-Napoca.

Adrian Falub nu a mai făcut experimente după înfrângerea cu 7-2 în fața celor de la Sticla Arieșul Turda și a trimis din primul minut cea mai bună formulă de joc.

Universitarii au făcut spectacol în prima repriză și au reușit să marcheze din cinci ori. Dorin Goga a deschis scorul în minutul 12, fiind urmat de Gavra peste doar un minut. Noul venit Mailat avea să ducă scorul la 3-0 în minutul 27, în timp ce Ștefănescu și Goga au mai punctat până la pauză pentru a stabili și scorul final, 5-0.

Universitatea Cluj a început cu următoarea formulă: Gorcea - Ignacio, Telcean, Mureșan, Neciu - Dican, Barbu - Ștefănescu, Goga, Mailat - Gavra

În repriza secundă au intrat: Dur-Bozoancă - Takacs, Pașcalău, Crăciun, Taub - Penescu, Văsălie - Pop, Mihalcea, Pîrvulescu - Coman.