Debut de coşmar pentru Cristi Dulca! "U" Cluj a fost pusă la colţ de nou-promovata CSM Reşita

Universitatea Cluj a pierdut cu 2-0 primul meci din sezonul 2019-2020 în Liga a 2-a, împotriva celor de la CSM Reşita.

CSM Reşita a deschis scorul în minutul 35 al jocului prin Marco Ehmann, fundaşul central reuşind să marcheze cu un şut plasat la un corner executat excelent. La doar 5 minute de la golul celor de la Reşita, Kay face un fault în postura de ultim apărător şi este eliminat la debutul oficial pentru Universitatea.

"Studenţii" au forţat egalarea în repriza secundă, dar fără să arate un joc extraordinar. Reşita avea în schimbă să stabilească scorul final în minutul 75 al meciului, atunci când Bruno Vasiu a trimis mingea în poartă la un nou corner.

CSM Reşiţa: C. Zimmermann - Banac, Ehmann, B. Vasiu, Vădrariu, Breşneni, C. Danci, D. Săulescu, C. Poiană, A. Dat, Ene
Rezerve: P. Horvath, Vădia, C. Cristea, M. Rus, A. Cioablă, M. Velici, A. Babei
Antrenor: Leontin Doană

U Cluj: Dur-Bozoancă - Telcean, Silveira Kay, Miguel Inacio, Berci - Florescu, Rafael Amado, Hugo Firmino - D. Goga, M. Pop, Gavra
Rezerve: Goncalves, Taub, Ricardo Da Costa, Ceitil Castanheira, F. Burghele, R. Dican, A. Crăciun
Antrenor: Cristian Dulca