"U" Cluj a debutat cu un succes la amicalele din Slovenia. "Studenții" au învins o echipă maghiară

Universitatea Cluj s-a impus cu 2-1 în fața celor de la Mezőkövesd-Zsóry, în primul meci amical din cantonamentul din Slovenia.

Formația pregătită de Cristi Dulca a început prost meciul cu locul șase din Ungaria, iar după 17 minute formația maghiară conducea cu 1-0 în urma golului marcat de Nagy. Universitatea a avut o tresărire de orgoliu în repriza secundă și avea să egaleze în minutul 69 al jocului prin noul venit Igancio.

Dorin Goga a ieșit în evidență în minutul 80 al jocului, atunci când a speculat excelent o greșeală a portarului advers și a adus victoria trupei antrenate de Cristi Dulca. Până la finalul meciului,  Firmino a fost eliminat după ce a fost implicat într-un conflict cu un adversar.

“U” Cluj: Dur-Bozoancă – Telcean, Inacio, Kay, Berci – Ceitil, Florescu – Rafa, Goga, Pop – Firmino.

Au mai evoluat pentru clujeni:  Jose Costa – Takacs, Taub, Pedro, Burghele, Vomir, Dican.

Etichete: slovenia u cluj