Derby fără miză între CFR Cluj şi FCSB! Petrescu menajează o parte din vedete

FCSB şi CFR Cluj se duelează duminică, de la ora 20:30, în ultima etapă din play-off-ul Liga 1 Betano sezonul 2018/2019.

Partida dintre cele două mari rivale este una lipsită de orice miză după ce trupa pregătită de Dan Petrescu s-a impus în partida cu Universitatea Craiova din etapa precedentă şi a câştigat matematic al doilea titlu de campioană. Clujenii au sărbătorit două zile titlul obţinut, însă cu toate astea "Bursucul" îşi doreşte un rezultat pozitiv pe Naţional Arena.

Culio, Vincius, Bordeianu şi Ţucudean au fost învoiţi de Dan Petrescu pentru acest meci, în schimb Ciprian Deac, Arlauskis sau Cristi Manea ar putea apărea din primul minut pe teren. Indiferent de scorul care se va înregistra la finalul celor 90 de minute, FCSB va rămâne pe locul al doilea în clasament, iar CFR Cluj pe primul loc.

FCSB: Bălgrădean - R. Benzar, Bălașa, Cristea, J. Morais - Nedelcu, Teixeira - Man, Fl. Tănase, Fl. Coman - Hora
Rezerve:  A. Vlad, Moruțan, Rusescu, Ad. Stoian, M. Roman I,  Fl. Matei
Antrenor: Mihai Teja
Absenți: Pintilii, Planici, Momcilovici, Al. Stan, Ov. Popescu, Gnohere (accidentați), L. Filip (suspendat)

CFR Cluj: Arlauskis - Cr. Manea, Boli, A. Mureşan, Peteleu - C. Deac, Ov. Hoban, Maleş - V. Costache, Bud, Ad. Păun
Rezerve: Collado, Horj, Djokovici, Omrani, Al. Ioniţă, Moutinho, Lang
Antrenor: Dan Petrescu
Absenți:Vinicius, Culio, Bordeianu, Ţucudean (învoiţi), Camora (incert)

Stadion: Arena Națională
Arbitru: Iulian Călin (Ștefănești) / Asistenți: Florin Neacșu (Câmpulung Muscel) și Marius Badea (Râmnicu Vâlcea)