Clujeanul Rareș Chintoan a cucerit medalia de bronz la Cupa Poloniei

Sportivii români Ivan Guidea și Rareș Chintoan au cucerit medalii de bronz la Cupa Poloniei la lupte libere, concurs desfășurat în weekend la Bialogard.

La cat. 61 kg, Ivan Guidea s-a clasat pe locul al treilea, victoria revenind polonezului Krzystof Bienkowski, după ce a dispus în finală de rusul Ibraghim Iliasov.

În limitele categoriei 65 kg, românul Andrei Dukov s-a clasat pe locul 10, George Bucur a ocupat locul 12 la cat. 70 kg, iar Vlad Caraș a fost al cincilea la cat. 97 kg, după ce a pierdut meciul pentru bronz cu polonezul Radoslaw Baran.

La cat. 86 kg, Gheorghiță Ștefan a fost descalificat.

La cat. 125 kg, jucătorul Universității Cluj, Rareș Chintoan, a cucerit și el medalia de bronz, victoria revenind polonezului Robert Baran, după finala cu grecul Ioannis Arzoumanidis.