Messi a fost lovit cu o sticlă în cap în timpul meciului cu FC Valencia - VIDEO

Atacantul argentinian al echipei FC Barcelona, Lionel Messi, a fost lovit cu o sticlă de plastic în cap, duminică, în timpul meciului cu FC Valencia, scor 1-0, din etapa a XIII-a a campionatului Spaniei.

Internaţionalul argentinian a fost lovit cu o sticlă de plastic în cap în timp ce sărbătoarea alături de coechipieri golul marcat de Busquets în minutul 90+4. Messi, care nu a fost rănit în urma acestui incident, i-a raportat arbitrului cele întâmplate, dar acesta i-a acordat jucătorului Barcelonei un cartonaş galben.

Echipa FC Barcelona a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), formaţia FC Valencia, într-un meci din etapa a XIII-a a campionatului spaniol. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Busquets, în minutul 90+4.