Două egaluri și trei înfângeri după cinci etape pentru „U” Alexandrion

Echipa de handbal feminin din Cluj, Universitatea Alexandrion a terminat al cincilea meci în Liga Națională Feminin cu o înfrângere în fața echipei HC Zalău.

În această seară fetele antrenate de Ioan Ani Senocico au primit vizita handbalistelor antrenate de Gheorghe Tadici.
Meciul disputat în Sala Sporturilor „Horia Demian” a fost impus de la început de oaspete, care au condus cu 4-0 după 4 minute de joc.
În repriza a doua zălăuancele au reușit să prindă avantaj chiar și de 12 goluri, clujencele reducând din diferență abia în ultimele 15 minute de joc prin golurile marcate de Magda Paraschiv și Florina Chintoan, și intervențiile tinerei Raluca Bogdan.

Meciul s-a terminat dramatic pentru echipa din Cluj-Napoca, ele fiind învinse cu scorul de 29-40 și rămânând cu două puncte în clasament după cinci etape.

În următoarea etapă handbalistele clujence vor întâlni , în deplasare, echipa Unirea Slobozia.