FINAL CFR Cluj - Steaua 0 - 1. Feroviarii, fără victorie în 2014!

CFR Cluj rămâne fără victorie în acest an și după meciul cu Steaua. Formația din Gruia a cedat cu 0-1 în fața campionilor, la capătul unui meci încins.

Golul victoriei a fost reușit de Alex Chipciu, pe finalul jocului. Mijlocașul a deviat în poartă șutul lui Keșeru din interiorul careului ('83).

CFR a încheiat partida cu un om în minus, după ce Ammari a fost eliminat de Balaj. Algerianul a luat două cartonașe galbene într-un minut. Primul pentru fault, al doilea pentru proteste ('90+1).

Final de meci. Steaua bate în Gruia, scor 1-0.

Min 90+5 - Galben pentru Tătărușanu

Min 90+1 - Ammari vede cartonașul galben pentru un fault din spate asupra lui Latovlevici. Algerianul protestează și primește cel de-al doilea galben și inclusiv pe cel roșu

Min 90 - De la margine se arată 3 minute de prelungire

Min 90 - Intră Iancu în locul lui Popa

Min 89 - Piovaccari ia o acțiune pe contr propriu, pătrunde în careu, cade, dar Balaj lasă jocul să continue

Min 88 - Piovaccari timite în careu, dar Keșeru luftează incredibil

Min 86 - Cadu trage violent din lovitură liberă, dar mingea este deviată de zid în corner

Min 85 - Cartonaș galen pentru Chipciu

Min 83 - GOL STEAUA! Keșeru șutează din careu, mingea este deviată de Chipciu și intră în poartă

Min 81 - Intră Piovaccari, iese Prepeliță

Min 78 - Ogbu reia cu capul mult peste, din interiorul careului

Min 77 - Tănase, Chipciu și Popa nu reușesc să trimită spre poartă, la aceeași fază

Min 73 - Iese Maah, intră Ammari

Min 71 - Tănase șutează la colțul lung, Felgueiras prinde balonul în doi timpi

Min 70 - Tănase vede cartonașul galben

Min 66 - Combinație frumoasă între Szukala și Gardoș, ultimul trimite cu capul puțin alături

Min 65 - Iese Stanciu și intră Keșeru

Min 58 - Iese Rui Pedro, intră Velayos

Min 56 - Varela centrează pentru Pintilii, care trimite cu capul direct în brațele lui Felgueiras

Min 54 - Prepeliță șutează mult peste poartă

Min 53 - Chipciu trece de mai mulți adversari, dar ratează pasa decisivă

Min 49 - Szukala deviază cu capul către Gardoș, dar fundașul stelist rateazză complet execuția

Min 47 - Maah reia deffectuos din interiorul careului

Min 46 - Start de repriză secundă.

Min 46 - Schimbare la CFR. Intră Chanturia în locul lui Negruț

Final de primă repriză. CFR și Steaua se află la egalitate după primele 45 de minute, scor 0-0.

Min 45+2 - Stanciu trimite direct în bară din doar 6 metri, după o acțiune personală a lui Varela

Min 45+1 - Tănase cade în careu, dar Balaj laăs jocul să continue

Min 41 - Rui Pedro vede cartonașul galben pentru simulare

Min 38 - Negruț execută slba o lovitură liberă de la 33 de metri

Min 35 - Varela trimite în careu, Felgueiras reține fără probleme

Min 32 - Deac trimite mult peste din lovitură liberă de la 23 de metri

Min 30 - Ogbu îl driblează pe Pintilii, trage violent, dar mingea trece peste poartă

Min 28 - Szukala trimite o diagonală pentru Latovlevici, care șutează puternic la colțul scurt. Felgueiras respinge cu greu în corner

Min 23 - Balaj cheamă reprezentanții celor două cluburi. Jocul este întrerupt din cauza fanilor steliști care scandează lozinci împotriva ungurilor

Min 21 - Tănase ia o acțiune pe cont propriu, centrează în careu, dar fundașii clujeni interceptează mingea

Min 19 - Popa șutează lamentabil din afara careului

Min 14 - Stanciu primește cartonaș galben pentru simulare

Min 13 - Ocazie mare pentru CFR! Tătărușanu boxează greșit, mingea este retrimisă cu capul de Ogbu, dar Gardoș respinge din fața porții goale