FINAL Chiajna - "U" Cluj 1 - 1. "Studenții", tot mai departe de obiectiv

Universitatea Cluj nu a obținut decât o remiză pe terenul Concordiei Chiajna, scor 1-1.

Valentin Lemnaru a deschis scorul în minutul 13, cu un șut plasat la colțul lung. Ilfovenii au restabilit egalitatea în repriza secundă, prin Onduku. Atacantul Chiajnei a finalizat cu brio centrarea lui Zaharia.

Final de meci. Chiajna și "U" Cluj termină la egalitate, scor 1-1.

Min 90+3 - Galben pentru Calcan și Roșu

Min 89 - Bambara reia cu capul, Niculescu, respinge cu greu în corner

Min 88 - Târnăcop execută o lovitură liberă, mingea trece mult peste poartă

Min 83 - Calcan trimite în bară din 6 metri!

Fluier de start al reprizei secunde

Pauză. "U" Cluj conduce cu 1-0 pe Chiajna, după primele 45 de minute.

Min 45+2 - Kovacs primește cartonașul galben

Min 45+1 - Ocazie uriașă a Chiajnei! Leca trimite în bara transversală din doar câțiva metri, cu poarta goală!

Min 41 - Niculescu intervine providențial la execuția lui Onduku

Min 36 - Rîmniceanu respinge în corner șutul lui Borza

Min 32 - Intră Zaharia în locul lui Wellington

Min 27 - Kovacs trage în blocaj

Min 16 - Rîmniceanu trece pe sub minge, dar Abrudan nu reușește să împingă balonul în poartă din doar 5 metri!

Min 13 - GOL "U" Cluj! Lemnaru deschide scorul cu un șut la colțul lung!

Min 10 - Boutadjine își ia inima în dinți și trage de la 30 de metri. Mingea nu îi creează însă niciun fel de probleme lui Rîmniceanu

Min 8 - Început slab al Universității. "Șepcile roșii" întâmpină mari dificultăți în a ieși din propria jumătate

Min 2 - Purce trimite pentru Wellington, dar șutul atacantului e deviat în corner

A început meciul

Chiajna: Rîmniceanu - Dima, Melinte, Leca, Bambara - Papasterianos, Rosu - Onduku, Purece, Seredic - Wellington

"U" Cluj: Niculescu - Martac, Ninu, Abrudan, Târnăcop - Bucșa, Lungu - Boutadjine, Kovacs, Borza  - Lemnaru