Egalul nimănui! Ceahlăul – „U” Cluj 1 -1

Universitatea Cluj a obținut doar o remiză pe terenul Ceahlăului, scor 1-1.

Constantinescu a deschis scorul pentru nemțeni în minutul 28, cu un super-gol. Atacantul gazdelor a reluat cu capul, din 11 metri, direct la vinclu, execuție care l-a lăsat fără replică pe Veselovski.

"Șepcile" au reușit egalarea în repriza secundă, prin Bucșa, după o acțiune personală a lui Machado ('65). Deși Ceahlăul a evoluat cu un om în minus, după eliminarea lui Golubovic ('66), clujenii nu au reușit să marcheze golul victoriei.

Final de partidă. Ceahlăul și "U" Cluj termină la egalitate, scor 1-1.

Min 72 - Intră Ichim, iese Chitoșcă

Min 66 - Golubovic primește al doilea galben și implicit pe cel roșu. Ceahlăul nevoită să joace cu un om în minus

Min 64 - GOL U Cluj! Machado ia o acțiune pe cont propriu, centrează în fața porții, de unde Bucșa reia în plasă!

Min 61 - Achim trage violent de la 17 metri, Veselovski intervine providențial

Min 60 -  Iese Lungu, intră Borza

Min 52 - Onciu șutează de la mare distanță, dar Veselovski se află la post

Min 52 - Machado este avertizat

Min 50 - Machado încearcă o execuție pretențioasă, dar trimite defectuos de la 14 metri

Start de repriză secundă. A Intrat Machado în locul lui Max Nicu

Final de primă repriză. Ceahlăul conduce cu 1-0 pe "U" Cluj după primele 45 de minute.

MIn 45 - Max Nicu șutează din vole, din interiorul careului, dar balonul e deviat în corner

Min 44 - Cânu vede cartonașul galben

Min 43 - Chitoșcă îl întoarce pe Ciupe, trage la colțul lung, dar Veselovski are o intervenție providențială

Min 42 - Veselovski reține fără emoții o minge expediată din lovitură liberă de către Constantinescu

Min 39 - Fundașii Universității îl blochează în două rânduri pe Chitoșcă, aflat în poziții ideale

Min 31 - Cartonaș galben pentru Golubovic

Min 29 - Ninu și Dumitraș se resimt după un contact. Fundașul Universității a fost călcat pe gleznă de jucătorul gazdelor

Min 27 - GOL Ceahlăul! Constantinescu reia impecabil cu capul, direct la viclu. Veselovski fără reacție!

MIn 27 - Veselovski reține șutul lui Gheorghiu

Min 25 - O nouă ocazie pentru Neag. Fundașul central reia cu capul puțin alături centrarea lui Cristocea, din corner

Min 17 - Slavickas trage în cros, dar mingea este prinsă de Veselovski

Min 15 - Calancea boxează în picioarele lui Neag, care șutează puțin pe lângă poartă