FINAL Pandurii - „U” Cluj 3 - 0. Răzbunarea lui Dos Santos!

Pandurii au dat de pământ cu „U” Cluj, formație pe care au învins-o la scor de neprezentare, 3-0.

Shamsin ('58) și fostul atacant al Universității, Dos Santos ('85, '91), au fost killerii „șepcilor roșii”.

Final de meci

Min 90+1 - Gol Pandurii! Dos Santos punctează cu un șut la vinclu!

Min 85 - Gol Dos Santos! Veselovsky scapă în poartă mingea trimisă de atacantul celor de la Pandurii

Min 77 - Intră Pleașcă, iese Shamsin

Min 76 - Shamsin vede cartonașul galben

Min 72 - Balaj nu validează golul, pentru că Shamsin intră pe teren fără acordul arbitrilor!

Min 69 - Gol Pandurii! Eric majorează diferența, după ce îl driblează pe Veselovsky și șutează la colțul lung

Min 67 - Ninu este avertizat și el

Min 67 - Intră Rilke în loucl lui Takacs

Min 62 - Intră Calcan, iese Kovacs

Min 61 - Dos Santos primește cartonașul galben

Min 61 - Buleică trage alături

Min 58 - Gol Pandurii! Shamsin deschide scorul cu un șut de la 14 metri, la colțul scurt

Min 56 - Intră Buleică în locul lui Ungurușan

Min 54 - Iese Borza, intră Mendy

Min 52 - Breeveld pătrunde pe stânga, centrează în spate, pe jos, Shamshin oprește balonul și apoi șutează, dar în blocajul fundașilor adverși

Min 48 - Portarul clujenilor intervine și la execuția lui Eric

Min 47 - Breveeld expediază o torpilă de la mare distanță, dar Veselovsky reține

Start al reprizei secunde

Final de primă repriză. Pandurii și "U" Cluj se află la egalitate după primele 45 de minute.

Min 44 - Takacs trage pe lângă de la 20 de metri

Min 41 - Lemnaru își bate joc de un contraatac-fulger al Universității. Atacantul scapă pe flancul drept, dar se încurcă în driblinguri și este deposedat în cele din urmă

Min 35 - Shamshin trimite cu capul puțin peste

Min 34 - Takacs reia cu capul din 6 metri, Stanca prinde fără emoții

Min 33 - Mamele intervine salvator din fața lui Borza

Min 29 - Kovacs trimite o pasă pe culoar, dar Lemnaru ezită să șuteze și este blocat în ultima instanță de Stanca

Min 28 - Momcilovic trimite lamentabil din interiorul careului

Min 25 - Iese Adrovic, intră Shamshin

Min 24 - Eric execută periculos o lovitură liberă, Veselovsky scapă balonul în față, dar Adrovic trimite paralel cu poarta!

Min 17 - Șutul lui Lemnaru, de la marginea careului, este blocat de Paraskevas

Min 16 - Târnăcop primește cartonașul galben

Min 12 - Singur la 6 metri, Adrovic trimite alături! Atacantul se afla însă în poziție de ofsaid.

Min 9 - Dos Santos scapă singur spre poartă, dar Veselovsky iese și îl blochează excelent pe atacantul brazilian