Astra – Universitatea Cluj, scor 3-1, în Liga I

Echipa Astra Giurgiu a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (2-0), formaţia Universitatea Cluj, într-un meci din etapa a IV-a a Ligii I. Elevii lui Daniel Isăilă au avut un start de meci în forţă, marcând de două ori în trei minute. Pentru clujeni a redus din diferenţă Găman, care a deviat în propria poartă.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Ivanovski '7, '68 şi Budescu '9. Pentru Universitatea Cluj a înscris Găman, în minutul 79, în propria poartă.

1-0: Ivanovski a deschis scorul cu o lovitură cu capul, din aproximativ 6 metri, după o centrare a lui Tembo.

2-0: Budescu a înscris cu un şut la colţul lung.

3-0: Ivanovski a mărit avantajul de pe tabela de marcaj, trimiţând mingea în plasă după ce l-a driblat pe portarul Dolha.

3-1: Găman a deviat cu capul în propria poartă, la o lovitură liberă executată de Ciupe.

Cartonaşe galbene: Neag '11, Tîrnăcop '26, Popa '80.

Arbitri: Lucian Rusandu (central) - Adrian Ghinguleac, Stelian Slabu (asistenţi) - Cătălin Popa (rezervă).

Observatori: Silviu Bogdan, Alexandru Boc.

Astra urcă pe doi cu 9 puncte, dar cu un meci mai puţin disputat decât liderul ACS Poli.

Astra: Lung - Măţel, Ben Youssef, Găman, Morais - Laban, Cristescu - Tembo, Budescu, Amorim - Ivanovski

Rezerve: Gavrilaş, Takayuki, Enache, Ungureanu, Bărboianu, Al. Giurgiu, A. Mureşan

Antrenor: Daniel Isăilă

U Cluj: Dolha - Ciupe, Ninu, Neag, Van Dotten - Kovacs, Bucşa - Takacs, Cristocea, Târnăcop - Dedu

Rezerve: G. Niculescu, Ad. Popa II, Odyaka, L. Turcu, Prescură, Săndulescu, Szilagyi

Antrenor: Ionel Ganea