A patra victorie pentru "U" Mobitelco

<p><strong>Baschetbaliştii de la "U" Mobitelco BT au obţinut cea de a patra victorie consecutivă în Divizia A. Clujenii s-au impus în deplasare la BC Miercurea Ciuc cu 87-56. </strong>

Scorul pe sferturi a fost 28-9, 23-13, 18-17 şi 18-17. La finalul partidei de luni seara, Niksa Bavcevic, antrenorul celor de la "U" Mobitelco, a declarat că este mulţumit de concentrarea de care au dat dovadă elevii săi: "Sunt mulţumit de nivelul de concentrare atins de echipă, am folosit toţi jucătorii, am încercat să ne conservăm energia pentru meciul de vineri. Am fost mulţumit de evoluţia echipei în prima repriză, defensiva a funcţionat bine, iar în partea a doua am reuşit să menţinem diferenţa. Am avut ocazia să îl vedem la lucru şi pe Strowbridge, jucătorul nou venit, deocamdată este prea devreme să vorbim despre el. Dedicăm victoria lui Mihai Silvăşan, care recent şi-a aniversat ziua de naştere!", a spus croatul de pe banca clujenilor.
"U" Mobitelco va primi vineri, de la ora 20, vizita formaţiei BC Timişoara, în derby-ul etapei a 19-a a Diviziei A.