Medalii la Campionatul Balcanic

<p /><strong>În perioada 24 – 26 august s-a desfășurat Campionatul Balcanic de judo U-17 li U-20 la Drobeta Turnu Severin. </strong>

Sportivele de la „U“ - CSM Cluj au obținut rezultate foarte bune la ambele categorii. Ștefania Dobre a obținut locul întâi la categoria 57 kg, U-17. La U-20, Cristina Matei s-a clasat tot pe locul întâi la categoria 52 kg. Ana Maria Ioniță și Roxana Ioanca au obținut fiecare locul doi la categoria 48 kg, respectiv 57 kg. „A fost o competiție bună,o ultimă verificare înaintea Campionatului European U-20, unde vom avea și noi două reprezentante. Sportivele noastre s-au comportat foarte bine, sunt mulțumită de rezultatele obtinute“ a declarat antrenoarea Gianina Andreica.