Universitatea Cluj - Poli Iași se joacă luni. Gazonul a devenit impracticabil din cauza unei furtuni violente

Meciul „U” Cluj - Poli Iași, din runda cu numărul 8 a Superligii, a fost amânat din cauza terenului impracticabil.

Cluj Arena, „U” Cluj-Poli Iași/Foto: Paul Gheorgheci Cluj Arena, „U” Cluj-Poli Iași/Foto: Paul Gheorgheci

În ciuda eforturilor organizatorilor, nu s-a putut îndepărta toată apa de pe Cluj Arena. Astfel, confruntarea dintre cele două echipe a fost reprogramată pentru luni, de la ora 13, din minutul 53, de la scorul de 0-0.

Confruntarea a fost întreruptă în debutul reprizei secunde. La Cluj a fost cod portocaliu de vreme rea.

Cluj Arena, „U” Cluj-Poli Iași/Foto: Paul Gheorgheci

Repriza a doua începuse de câteva secunde când „centralul” Viorel Flueran a întrerupt jocul din cauza furtunii violente.

Vântul puternic a deplasat panourile publicitare de lângă teren pe gazon. Inclusiv câțiva dintre jucători au ajutat ca panourile să fie îndepărtate de pe suprafața de joc.

„Partida dintre FC Universitatea Cluj și Politehnica Iași se va relua din minutul 53 mâine, de la ora 13. Biletele utilizate duminică vor fi valabile și la reluarea jocului de luni. Porțile stadionului se vor deschide începând cu ora 12”, este mesajul clubului FC Universitatea Cluj.