„U” Cluj-Dinamo București, remiză la Mediaș

„U” Cluj-Dinamo București, 1-1. Remiză pe Stadionul „Gaz Metan”, în cea de-a patra etapă a Superligii.

Universitatea Cluj - Dinamo București, remiză la Mediaș/foto: FC Universitatea Cluj Facebook.com Universitatea Cluj - Dinamo București, remiză la Mediaș/foto: FC Universitatea Cluj Facebook.com

U Cluj și Dinamo au remizat, sâmbătă seară, scor 1-1, în etapa a patra din SuperLiga. Dinamo București a obținut astfel primul punct din acest sezon.

După trei eşecuri consecutive, Dinamo a deschis scorul prin Dennis Politic în minutul 15.

„U” Cluj a egalat după pauză, prin Daniel Popa (51). Vătăjelu a centrat tactic pentru Daniel Popa, iar atacantul a trimis balonul cu capul direct în poarta lui Dinamo și a restabilit egalitatea, scorul rămânând neschimbat până la finalul partidei.

Universitatea Cluj a acumulat 5 puncte și a urcat pe locul 9, în timp ce Dinamo București rămâne ultima, cu doar un singur punct.

FC Universitatea Cluj - Dinamo Bucureşti 1-1 (0-1), Stadion Gaz Metan - Mediaş
Au marcat: Daniel Popa (51), respectiv Dennis Politic (15).

Citiți monitorulcj.ro și pe Google News

Zi de meci. „U” Cluj întâlnește Dinamo București. Toni Petrea: „Ne așteaptă un meci greu”