Juniorii U15 au câștigat Supercupa Elitelor după un meci spectaculos

Juniorii U15 au câștigat, marți, 6 iunie, Supercupa Elitelor după un meci spectaculos. Juniorii au câștigat la loviturile de departajare.

Juniorii U15/ Foto: FC Universitatea Cluj - Facebook Juniorii U15/ Foto: FC Universitatea Cluj - Facebook

Juniorii U15 antrenați de Ovidiu Sărmășan și Cosmin Crăciun au trecut cu 5-4 de Viitorul Cluj la loviturile de departajare, după ce în timpul regulamentar de joc scorul a fost 3-3.

Alex Bota a deschis scorul în minutul 15, însă cei de la Viitorul au egalat la următoarea fază, iar la pauză conduceau cu 3-1. Același Alex Bota a redus din diferență în minutul 52. Golul egalării a venit în minutul 62, fiind marcat de Lucas Sîncrăian.

La penalty-uri, portarul Tudor Cosa a apărat a cincea lovitură a adversarilor și Supercupa ajunge în vitrina Universității!