România a obţinut postul de prim-vicepreşedinte în Consiliul Executiv al Organizaţiei Mondiale a Turismului (OMT) la ultima adunare a forului internaţional, care se desfăşoară în perioada 8-14 octombrie în Coreea de Sud şi la care a participat şi ministrul Elena Udrea, care a condus delegaţia MDRT.
Deputatul independent Mircia Giurgiu a pregătit un proiect legislativ potrivit căruia toate contractele cu diferitele companii în care este vorba de bani publici să nu mai fie secretizate.
Echipa care lucrează la noul Plan Ubanistic General (PUG) al Clujului s-a prezentat ieri din nou în faţa Comisiei Tehnice de Amenajare a Teritoriului şi Urbanism (CTATU) pentru o analiză a stadiului actual a planşelor.