Administrație

Lucrări la marcajele rutiere din Florești. Se trasează trecerile de pietoni, liniile benzilor de circulație și pistele de bicicliști. FOTO

Primarul Floreștiului, Bogdan Pivariu, a anunțat demararea lucrărilor la marcajele rutiere din comună.

Se trasează marcajele rutiere din Florești | Foto: Facebook - Bogdan Pivariu Se trasează marcajele rutiere din Florești | Foto: Facebook - Bogdan Pivariu

 

 


 

În Florești a fost demarată campania anuală de trasare a liniillor de demarcație pe drumurile publice aflate în administrarea Primăriei.


 

 


Se trasează:

  • liniile de separare a benzilor de circulație;
  • trecerile de pietoni;
  • benzile dedicate bicicletelor;
  • spațiile de parcare marcate corespunzător.

„Este o acțiune care se realizează în fiecare an, în sezonul cald, pentru a ne asigura că marcajele sunt vizibile, durabile și conforme cu standardele de siguranță rutieră”, a transmis Bogdan Pivariu, primarul comunei Florești, într-o postare pe pagina sa de Facebook.


Bogdan Pivariu, primarul comunei Florești susține că această acțiune este esențială pentru: 

  • creșterea siguranței în trafic pentru șoferi, pietoni și bicicliști;
  • o mai bună organizare a circulației rutiere;
  • respectarea normelor legale de semnalizare rutieră.

 


 

CITEȘTE ȘI:

Primarul Floreștiului, Bogdan Pivariu, în vizită pe șantierul Muzeului Identității Transilvănene. Imagini cu stadiul lucrărilor VIDEO

Florești, o comunitate tânără care nu își uită seniorii. Avansează lucrările la Centrul de Zi. Primarul Bogdan Pivariu: „Totul este gândit pentru ca seniorii să se simtă valorizați”

abonare newsletter