Actualitate
Un tânăr a furat mese și scaune de la două terase din Cluj-Napoca. Hoțul a cauzat un prejudiciu de 10.000 de lei
Un tânăr în vârstă de 27 de ani a furat mese și scaune de la două terase din municipiul Cluj-Napoca. Hoțul a fost reținut de polițiști timp de 24 de ore.
![Un tânăr a furat mese și scaune de la două terase din Cluj-Napoca. Hoțul a cauzat un prejudiciu de 10.000 de lei](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2022/02/09/6203d4fd15ab9_273550406_983844349221725_6912274079098467227_n.jpg)
Tânărul care a furat mesele și scaunele de la cele două localuri a cauzat un prejudiciu de aproape 10.000 de lei (9.800 lei).
„Polițiștii de investigații criminale din cadrul Secției 3 Poliție Cluj-Napoca au reținut pentru 24 de ore un bărbat în vârstă de 27 de ani, din municipiu, bănuit de comiterea unor fapte de furt calificat.
![](/storage//83903/unnamed.jpg)
Cercetările derulate au condus la stabilirea faptului că, în perioada 18-20 ianuarie a.c., bărbatul ar fi sustras mai multe obiecte de mobilier de la terasele a două localuri din municipiul Cluj-Napoca, cauzând un prejudiciu total în valoare de aproximativ 9.800 de lei.
În urma probatoriului administrat, bărbatul bănuit de comiterea faptelor a fost reținut pentru 24 de ore de polițiști, fiind depus într-un Centru de Reținere și Arestare Preventivă.
Activitățile continuă în vederea recuperării prejudiciului”, a transmis IPJ Cluj.
CITEȘTE ȘI: