Actualitate
Impact între o motocicletă și o mașină în Someșu Rece
Un motociclist în vârstă de aproximativ 20 de ani a fost rănit, luni dimineața, într-un accident care a avut loc în Someșu Rece.
![Accident rutier la Someșu Rece. Foto: ISU Cluj](https://monitorulcj.ro/documente/stories//2023/08/14/64d9df1f9b10f_accident-rutier-somesu-rece.jpeg)
Pompierii din cadrul Gărzii Gilău au fost solicitați la un accident rutier petrecut pe raza localității Someșu Rece. La fața locului s-au deplasat o autospecială cu modul de descarcerare și un echipaj SMURD, unde au găsit o motocicletă și un autoturism avariate.
![](https://monitorulcj.ro/storage//114385/WhatsApp-Image-2023-08-14-at-10.58.41.jpeg)
„Echipajul SMURD a consultat conducătorul motocicletei, respectiv un tânăr de aproximativ 20 de ani, care prezenta afecțiuni ușoare și a refuzat transportul la spital”, transmite ISU Cluj.
Citiți monitorulcj.ro și pe Google News
CITEȘTE ȘI: