Selecționerul Gheorghe Hagi s-a declarat mulțumit după victoria obținută de România în fața Țării Galilor, scor 2-1, într-un meci amical disputat pe Stadionul Steaua.
Naționala României a obținut prima victorie de la revenirea lui Gheorghe Hagi pe banca tehnică, după ce a învins Țara Galilor cu scorul de 2-1, sâmbătă seara, pe Stadionul Steaua din București, într-un meci de pregătire.
Mircea Manole (27 de ani), până în luna decembrie a anului trecut atacant la ASA Târgu-Mureș, a decis să își încheie cariera de fotbalist profesionist și să urmeze un domeniu cu totul diferit.
„U” Cluj a fost învinsă de Dinamo București cu scorul de 2-1, într-un meci de play-off. Eșecul „studenților” i-a pus în dificultate în lupta pentru primul loc în campionat.
FRF a reprogramat pentru săptămâna viitoare ședința Comitetului Executiv pentru desemnarea noului selecționer. Gheorghe Hagi (61 de ani) este marele favorit să preia conducerea echipei naționale.