Turneul Campionilor va fi câștigat sigur de un român

Suntem absolut siguri că un român va câștiga trofeul acordat câştigătorului Turneului Campionilor după ce Mergea şi Bopanna au obţinut biletele pentru finală și perechea Tecău/Rojer a câştigat duelul cu fraţii Bryan şi s-a calificat în ultimul act, la Londra.

Horia Tecău şi Jean-Julien Rojer au câștigat turneul de dublu de la Wimbledon

Perechea formată din tenismanul român Horia Tecău și olandezul Jean-Julien Rojer, cap de serie numărul patru, a câștigat, sâmbătă, proba masculină de dublu din cadrul turneului de la Wimbledon, al treilea de Mare Șlem al anului, după ce au învins în finală cuplul Jamie Murray (Marea Britanie)/John Peers (Australia), cu 7-6 (5), 6-4, 6-4.

Horia Tecău s-a calificat în semifinalele de dublu de la Wimbledon

Perechea româno-olandeză Horia Tecău/Jean-Julien Rojer s-a calificat, marți, în semifinalele probei masculine de dublu din cadrul turneului de tenis pe iarbă de la Wimbledon, după 6-4, 6-3, 7-6 (2) cu cuplul Marcin Matkowski (Polonia)/Nenad Zimonjic (Serbia), cap de serie numărul 7.