CFR Cluj a remizat, 1-1, cu Randers! Campionii rămân pe ultimul loc în Conference League

CFR Cluj a obținut doar un egal, 1-1, împotriva celor de la Randers în etapa a 2-a din Europa Conference League.

CFR Cluj a obținut doar un punct în meciul cu Randers și rămâne pe ultimul loc în Grupa D din Europa Conference League, într-o grupă în care Alkmaar a acumulat patru puncte, Jablonec trei și Randers două.

Danezii au deschis scorul în minutul 41, în timp ce Claudiu Petrila a egalat în minutul 68 al jocului.

CFR Cluj: Figueiredo – Manea, Burcă, Cestor, Fl. Ştefan – Boateng (Culio ’82), Rodriguez (Bordeianu ’46), Deac – Păun (Gîdea ‘90+5), Debeljuh (Alibec ’63), Costache (Petrila ’63). Antrenor: Dan Petrescu.

Randers: Carlgren – Kopplin, Piseinger, Jensen, O. Bungaard – Ankersen (Tibbling ’69), Johnsen, Mistrati (Klysner ’86), Kehinde – Odey (Brock-Madsen ’69), Kamara (Lauenborg ’63). Antrenor: Thomas Thomasberg.