CFR Cluj a câștigat Supercupa României! Campionii au învins rivala FCSB

CFR Cluj a învins FCSB în Supercupa României la loviturile de departajare, după ce meciul s-a încheiat 0-0 la finalul celor 90 de minute.

CFR Cluj a dominat clar meciul cu FCSB și a avut numeroase șanse să câștige trofeul în timpul regulamentar. Ben Youssef, Valentin Costache, Ciprian Deac, Willian Soares, Denis Cioboariu și Adrian Păun au ratat ocazii colosale în repriza secundă.

Din fericire pentru trupa din Gruia, succesul a venit la loviturile de la 11 metri acolo unde au marcat Rondon, Păun, Chipciu și Mario Camora.

La FCSB a marcat Radunovic și au ratat Perianu și Șut.

Echipele de start:​

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Ben Youssef, Burcă, Camora - Deac, Soares, Hoban - Gîdea, Debeljuh, Costache. Antrenor: Edward Iordănescu

Rezerve: Bălgrădean, Susic, Latovlevic, Ciobotariu, Sigurjonsson, Păun, Carnat, Rondon, Chipciu

FCSB: Vlad - Ov. Popescu, Haruț, Nedelcu, Panțîru - Simion, Moruțan, Tănase - Vînă, Oaidă, Oct. Popescu. Antrenor: Toni Petrea

Rezerve: Straton, Crețu, Vukusic, Soiledis, Perianu, Istrate, Radunovic, Timiș, Șut.