CFR Cluj, victorie cu emoții în fața lui FCSB! Trupa din Gruia visează la al 3-lea titlu consecutiv

CFR Cluj a câștigat cu 2-0 pe terenul lui FCSB și are nevoie de un succes în ultima etapă pentru a câștiga al 3-lea titlu consecutiv

CFR Cluj, victorie cu 2-0 pe terenul lui FCSB CFR Cluj, victorie cu 2-0 pe terenul lui FCSB

CFR Cluj s-a impus cu 2-0 pe terenul celor de la FCSB într-un meci câștigat pe final de formația din Gruia. Mateo Susic a deschis scorul în minutul 86 al jocului cu o lovitură de cap perfectă, în timp ce Itu a majorat avantajul peste 2 minute cu un șut puternic care l-a depășit pe Andrei Vlad.

CFR Cluj are nevoie de un succes la Craiova, într-un meci programat luni. Trupa din Gruia este pe primul loc cu 46 de puncte, două în plus față de echipa olteană. Universitatea are însă un meci mai puțin pe care s-ar putea să îl câștige cu 3-0, la masa verde, deoarece Astra Giurgiu nu a putut evolua în meciul de vineri din cauza unor infectări cu noul coronavirus în lotul giurgiuvenlor.