Jucători noi, obiceiuri vechi! Universitatea Cluj a remizat cu FC Argeș în Liga a 2-a

Universitatea Cluj a remizat, 1-1, pe teren propriu, împotriva celor de la FC Argeș.

Cele două formații au redeschis balul în Liga a 2-a într-o partidă disputată pe un gazon extrem de prost, care a încurcat teribil ambele echipe la construcție.

Universitatea Cluj a fost echipa care a controlat jocul, dar ocaziile lui Mailat și Inacio nu au fost transformate în gol. Argeșenii au loivt în schimb decisiv în minutul 43, atunci când Blejdea a profitat de o eroare a lui Dur-Bozoancă și a trimis mingea în poartă.

Trupa lui Falub a alergat disperat după golul egalizator până în minutul 77 al jocului. Sebastian Mailat a izbutit o cursă excelentă în flancul drept și l-a învins pe Ducan cu un șut la colțul scurt.

Universitatea Cluj a ajuns astfel la 5 remize consecutive în acest moment, fiind de departe echipa cu cele mai multe rezultate de egalitate în Liga a 2-a (11).

Au evoluat pentru cele două echipe:

U Cluj: Dur-Bozoancă- Inacio, Telcean, Mureșan, Neciu - Dican, Barbu, Florescu, Ștefănescu - Mailat, Gavra

Fc Argeș: Ducan - Tofan, Turda, Deslandes, Mușat - Șerban, Matiș, Moihedja - Grecu, Buhăescu, Blejdea