monitorulcj.ro Menu
Sport

Dan Petrescu şi-a prelungit contractul cu CFR Cluj

Antrenorul Dan Petrescu va continua la campioana en titre a României la fotbal, CFR Cluj, a anunţat clubul ardelean, într-un comunicat postat pe site-ul său oficial.

Tehnicianul a semnat prelungirea contractului până în vara anului 2022, precizează sursa.

''Veste excelentă pentru familia CFR-istă la începutul anului 2020! Clubul CFR 1907 Cluj anunţă faptul că antrenorul Dan Petrescu şi-a prelungit contractul cu echipa noastră! Astfel, tehnicianul care a contribuit la câştigarea ultimelor două titluri de campioană ale CFR-ului şi la parcursul extraordinar din competiţiile europene din acest sezon, încununat cu o calificare fantastică în primăvara europeană, a semnat o nouă înţelegere cu clubul nostru, valabilă până în vara anului 2022'', se arată în comunicat.


CFR Cluj va juca în şaisprezecimile de finală ale Europa League cu Sevilla FC, primul meci fiind programat în Gruia, pe 20 februarie, iar returul va avea loc la Sevilla în data de 27 februarie.

Liderul Ligii I va juca în prima etapă din 2020 (a 23-a a sezonului regulat) cu FCSB, acasă, în data de 2 februarie.