Universitatea Cluj încheie 2019 cu un egal! Trupa lui Falub a condus pe Viitorul Pandurii

Universitatea Cluj a remizat, 1-1, în etapa cu numărul 20 din Liga 2 împotriva celor de la Viitorul Pandurii Tg. Jiu.

Trupa antrenată de Adrian Falub a deschis scorul în minutul 35 al partidei prin Cristi Grava, în timp ce pentru Viitorul a punctat Darius Buia în minutul 52 al jocului. Arthur Crăciun a fost eliminat în minutul 75 al partidei.

Universitatea Cluj a acumulat 25 de puncte după remiza cu Pandurii şi este pe locul 13 puncte în clasament, fiind la patru puncte distanţă de Concordia Chiajna, prima echipă sub linia retrogradării. Pentru trupa clujeană a fost ultimul meci în 2019 urmând ca jucătorii să intre în vacanţă până pe 21 februarie, atunci când se va relua campionatul.

Adrian Falub a trimis în teren următoarea echipă: Dur-Bozoancă - Takacs, Telcean, Crăciun, Gomes - Guedj, Ceitil, Pîrvulescu - Pop, Gavra, Taub