CFR Cluj, victorie la scor împotriva Academicăi Clinceni! Trupa lui Petrescu a marcat de trei ori în 20 de minute

CFR Cluj a învins-o pe Academica Clinceni cu scorul de 3-0 (0-0), sâmbătă seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 15-a a Ligii I de fotbal.

Campioana s-a impus prin golurile marcate în repriza secundă de Juan Emanuel Culio (52 - penalty), Lacina Traore (68) şi Ciprian Deac (71). CFR a reuşit a şaptea victorie consecutivă acasă în campionat. Academica nu are nicio victorie în ultimele cinci etape, înregistrând două egaluri şi trei eşecuri. CFR a câştigat şi în tur, cu scorul de 4-1

Au evoluat echipele:

CFR Cluj: Arlauskis - Susic, Vinicius, Boli, Camora – Itu (Traore ’32), Bordeianu, Culio - Deac, Omrani (Djokovic ’73), Costache (Petrila ’84). Antrenor: Dan Petrescu

Academica Clinceni: Miguel Santos - Matei, Chatziterzoglou, Patriche, Dobrescu – Şut (Merloi ’72), Cebotaru – Achim (Nsiah ’62), Buziuc (Dumitru ’83), R. Ion – Vojtus. Antrenor: Ilie Poenaru

Cartonaşe galbene: Cebotaru ’45, Şut ’66, Patriche ‘82

Arbitri: Cătălin Buşi - Marius Nicoară, Bogdan Gheorghe - Florin Marcu. Observatori: Eduard Dumitrescu, Cristian Vasc.