monitorulcj.ro Menu
Sport

Vezi cine sunt câștigătorii concursului de orientare ”Cupa Busola de Aur” - GALERIE FOTO

Sportivii care au participat în weekendul trecut la ediția 52 a concursului de orientare ”Cupa Busola de Aur”, au avut parte de vreme frumoasă, de ghioceii și cocorăii pădurilor din zona Dealul Feleacului.

Cei 220 de concurenți aparțin de 15 cluburi sportive din 12 localități din țară (Arad, Baia Mare, Bistrița, Brașov, Cluj-Napoca, Florești, Mădăraș, Miercurea Ciuc, Oradea, Roman, Târgu Mureș și Victoria) și dintr-un club din Budapesta, Ungaria.


Cele mai populare categorii au fost cele ale copiilor, în special a fetițelor de sub 10 ani și a băieților de 13-14 ani, ambele cu 22 de concurenți.

Rezultatul final s-a obținut prin cumularea timpilor realizați în cele două etape de concurs.

Câștigătorii pe categorii (F - Feminin, M - masculin):

F10 (fete sub 10 ani): Ráduly Zsuzsanna (VSK Csíkszereda Miercurea Ciuc);

F12: Pop Diana Maria (Chimia Victoria);

F14: Manu Andreea (Știința Electrosistem Baia Mare);

F16: Ráduly Réka (VSK Csíkszereda Miercurea Ciuc);

F18: Rusu Liliana (NTO Bistrița);

F20: Pop Ioana (Maratin Rivulus Dominarum Baia Mare);

F21: Simon Gyöngyi (Compass Cluj);

F40: Kovács Andrea-Enikő (Transilva Cluj);

F45: Fazakas Emőke (Orienter Tg. Mureș);

F50: Pop Lucia (Știința Electrosistem Baia Mare);

F55: Graur Victoria (fără club)

F60: Borș Cornelia (Universitatea Brașov);

F65: Fey Klára (Transilva Cluj);

F75: Simon Krisztina (Compass Cluj);

M10 (băieți sub 10 ani): Szabó Máté (fără club);

M12: Szikszai Balázs (Transilva Cluj);

M14: Albert Mátyás (Transilva Cluj);

M16: Vörös Ádám (Transilva Cluj);

M18: Crișan Denis (CSO Mădăraș);

M20: Cora Alexandru (CSO Mădăraș);

M21: Biro Ștefan-Alexandru (Știința Electrosistem Baia Mare)

M35: Divin György (Ady Endre Oradea)

M40: Bostan Adrian (Universitatea Brașov);

M45: Ráduly Róbert-Kálmán (VSK Csíkszereda Miercurea Ciuc);;

M50: Zsigmond István (Compass Cluj);

M55: Germán-Salló Zoltán (Orienter Tg. Mureș);

M60: Barkász Dániel (CSO Mădăraș);

M65: Fey Sándor (Transilva Cluj);

M70: Deák Attila (Ady Endre Oradea);

M75: Cioban Dumitru (Dudu Florești);

M80: Nagy Dezső (Compass Cluj);

Open: Görög Gyöngyi (fără club);

Open Tehnic: Pálfi Tamás (Orienter Tg. Mureș);

Open Tehnic Short: Derveșteanu Andrada (Transilva Cluj).

Organizatorul concursului, Clubul Sportiv Compass Cluj, dorește să mulțumească pe această cale Primăriei și Consilului Local Feleacu pentru asigurarea locației centrului de concurs.