Universitatea Cluj învinge liderul, Energeticianul

După o înfrângere suferită pe terenul formației Metalglobus, Universitatea Cluj a reușit să învingă liderul clasamentului Energeticianul Șirineasa, scor 3-0 (2-0).

Echipa antrenată de Adrian Falub a început foarte bine, Gavra a deschis scorul în minutul 18. Giurgiu a făcut o paradă în careu și a ridicat avantajul la 2-0. Jucătorii echpei oaspete nu au reușit să ajungă la poarta Universitară iar în minutul 56 Gavra a marit avantajul echipei gazdă la 3-0.

Fotbaliștii echipei clujene au mai marcat de două ori până la finalul partidei însă golurile nu au fost validate.

Universitatea Cluj va avea de înfruntat în următorul meci echipa Politehnica Timișoara, sâmbătă, 25 august, de la ora 11:00.