Handbal: Universitatea a încheiat cu un eșec turul Ligii Naționale

Echipa de handbal feminin a suferit o înfrângere în meciul disputat în Sala Sporturilor ”Horia Demian”, cu CSM Roman, scor final 25-30 (10-10).

sursă foto: u-cluj.ro sursă foto: u-cluj.ro

A fost prima înfrângere din 2018, după două victorii consecutive. În primele 30 de minute, handbaliste Universității au fost în permanență conduse, s-a intrat însă la pauză cu o egalitate, 10-10. În partea a doua, CSM Roman a apăsat pe accelerație și și-a adjudecat punctele.
Universitatea Cluj are următorul meci, tot pe teren propriu, cu CSM Măgura Cisnădie.
Cea mai bună marcatoarea a echipei clujene a fost Cristina Boian (7 goluri), urmată de Diana Lazăr (6 goluri). Tot şapte goluri a marcat şi Ana Iuganu pentru CSM Roman, formaţie care a câştigat primul meci în ultimele patru etape.