Universitatea încheie excepțional sezonul

Ultimul meci din campionat a adus o nouă victorie Universității, care a reușit să se impună cu un scor de 0-5 împotriva adversarei Vulturul Mintiu Gherlii.

Golul a venit încă din startul partidei, prin fotbalistul Hordouan. Nici bine nu a început a doua repriză că ”alb-negrii” au reușit să marcheze cel de al doilea gol al partidei prin Salcău, iar 10 minute mai târziu, Fodor a majorat avantajul. Gazdele nu au reușit să depășească apărarea Universității.

Ultimele goluri ale partidei au fost marcate de Telcean, în minutul 70, Brian Lemac, în minutul 74, și Budin în minutul 80.

Universitatea Cluj, antrenată de tehnicianul Marius Popescu, a terminat campionatul pe primul loc în Liga a IV-a, cu 82 de puncte. ”Studenții” au reușit să marcheze 167 de goluri, un golaveraj excepțional. U Cluj, însă, nu pleacă în vacanță, vineri, ”alb-negri” vor disputa finala Cupei României pe Baza Sportivă ”Dan Anca”, împotriva formației Gloria Cătina.